ردکردن این

کابینت های آشپزخانه 1

فهرست مطالب

انواع کابینت های آشپزخانه

کابینت‌های آشپزخانه یکی ازمهم ترین وسایل درون هر خانه ای هستند که از نظر کارکردی و بصری نقش بسیار مهمی را در دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایفا می کنند. در هنگام طراحی کابینت نباید آن ها را منحصرا اجزایی برای قرار دادن وسایل بدانید بلکه باید به جزییات دیزاین کابینت‌ها دقت کنید تا بتوانید دکوراسیونی متفاوت و ایده آل را در فضای آشپزخانه تان بوجود آورید. کابینت ها دارای جنس های متفاوت با شکل های مختص به خود می باشند، که برای هر سلیقه ای نوعی خاصی از کابینت وجود دارد. در انتخاب جنس کابینت باید دقت لازم را داشته باشید تا بتوانید محصولی مقاوم با طول عمر طولانی داشته باشید و در دکوراسیون آشپزخانه آن را استفاده جاسازی کنید. طراحان دکوراسیون داخلی کابینت آشپزخانه را  به دو سبک کابینت کلاسیک و کابینت مدرن تقسیم می‌کنند.

انواع کابینت های آشپزخانه کلاسیک

یکی از مهمترین ویژگی های کابینت‌های کلاسیک، تداعی آشپزخانه ی تمام چوبی است. حس شاهنشینی و سلطنتی به واسطه حضور منبت های ابزار خورده، گل های بر جسته، ستون ها و سر ستون ها و تراش درب ها از مشخصه‌های کابینت‌های آشپزخانه کلاسیک است. این مدل کابینت ها به گونه ایی طراحی می شوند که بیشترین استفاده از فضای آشپزخانه شده باشد. این کابینت‌ها موجب بهینه سازی فضای آشپزخانه می شوند. به همین دلیل امروزه از این کابینت ها برای طراحی همه نوع آشپزخانه استفاده می شوند.

۱. کابینت ممبران

چهارچوب این نوع کابینت از ام دی اف سفید ساخته می شود. کابینت ممبران یکی ارزان ترین و محبوب ترین انواع کابینت آشپزخانه از نوع کلاسیک است، ساخت آنها از ورق های خام ام دی اف (ورق های بدون روکش) است که توسط دستگاه سی ان سی نقش و نگارهایی بر روی آن ایجاد میشود و سپس توسط دستگاه پرس وکیوم روکش به همراه چسب، حرارت و فشار بر روی آن چسبانده میشوند. کابینت کلاسیک ممبران از جمله کابینت‌هایی است که فضای لوکس خانه های سلطنتی در اروپا را یادآوری می کند. زیبایی این کابینت‌ها به اندازه ای چشمگیر است که سال ها از جذابیت آن لذت می‌برید.

کابینت‌های آشپزخانه

این کابینت‌ها ضد آب هستند اما بدی این کابینت ها این است که روکش آنها بر اثر حرارت بلند و جدا می‌شوند. اگر می‌خواهید از این نوع کابینت ها در آشپزخانه خود استفاده کنید. حتما از کیفیت روکش وکیوم و چسب آن اطمینان کامل حاصل کنید. چسب آلمانی هنکل و روکش کره ای بهترین نوع آنها است.

۲. کابینت با روکش چوب

اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی برای کابینت های چوبی بدهید. اما خواهان استفاده آن در دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود هستید. ما به شما کابینت‌های آشپزخانه با روکش چوب را معرفی میکنیم. کابینت آشپزخانه چوبی مغز کابینت‌ها هم از چوب طبیعی است. ولی کابینت‌های روکش چوب مغز آنها از ام دی اف و روکش آنها از چوب است. این روکش ها لایه ای نازک از چوب طبیعی است. از روکش های معروف میتوان به افرا، بلوط، ملچ، راش و گردو اشاره کرد. که هرکدام دارای رنگ و طرح چوب مختلف میباشد.

برای ساخت کابینت‌هایی با روکش چوب بخش های قابل دیدن از ورق های ام دی اف با روکش چوب ساخته می شوند که قیمت بالاتری نسبت به موارد دیگر دارند اما نسبت به کابینت تمام چوب ارزانتر هستند. چارچوب این نوع کابینت‌ها از جنس ام دی اف است. هزینه اضافه این نوع کابینت‌ها به اجرای رنگ پلی استر که پس از اتمام ساخت کابینت است مربوط می‌شود.

کابینت‌های روکش چوب

کابینت های تمام چوبی دارای ظاهر بسیار زیبایی هستند، اما این نوع از کابینت ها دارای قیمت های بسیار بالایی می باشند و زمان زیادی برای آماده سازی و نصب آنها لازم است.

در سبک کلاسیک کابینت‌های آشپزخانه چوب طبیعی نمادهایی به نمای کابینت شامل: پاخور، تاج، نیمه کمدی و کمدی، ستون های زمینیو دیواری به سر ستون های منبت کاری شده. به نمای کابینت آشپزخانه اضافه میشود این نوع از کابینت ها جلوه ای زیبا و خیره کننده به آشپزخانه می دهند. کابینت‌های تمام چوب مقاومت پایینتری در برابر رطوبت و آب دارند. و رطوبت باعث متورم و پوسته پوسته شدن چوب می‌شود و عمر آنها را کاهش می‌دهد.

۴. کابینت های آشپزخانه انزو

کابینت‌های آشپزخانه انزو نوعی از کابینت وکیوم است که همانند کابینت وکیوم مغزی آن از جنس ورق ام دی اف است. و از طریق تکنولوژی وکیوم توسط دستگاه پرس وکیوم روکش مورد نظر روی آن ها پرس می‌شود. این نوع کابینت ها براقیت نسبتا بیشتری نسبت به کابینت آشپزخانه های گلاس دارد، مراحل ساخت آن همانند کابینت ممبران است. با این تفاوت که در این نوع از کابینت آشپزخانه ضخامت درب ها از ورق های ۲۵ میل به همراه تراش دور درب ها تولید میشود.

کابینت آشپزخانه انزو به دلیل برخورداری از رنگ سفید باعث بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه می شود. رنگ سفید، رنگی است که به آسانی می توان تمامی اجزا و لوازم آشپزخانه را با آن ست کرد. کابینت آشپزخانه انزو را میتوان تلفیقی از کابینت وکیوم کلاسیک و کابینت هایگلاس سفید دانست.

فهرست مطالب