ردکردن این

سبک دکوراسیون مینیمال 2

فهرست مطالب

شاید اسم سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی را زیاد شنیده باشد. کلمه (Minimalis) به معنای ساده گرایی می‌باشد. از این نوع سبک در طراحی‌های داخلی و خارجی دکوراسیون خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر خواهان سادگی و آرامش در محیط زندگی خود هستید این نوع سبک می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای منزل شما باشد. دیوارهای سفید و ساده در کنار مبلمان راحتی و سفید نمای یکدست و یکپارچه‌ای را برای منزل شما به وجود می‌آورد. خاصیت و ویژگی دکوراسیون مینیمال نیز همین است، انتقال سادگی و آرامش به دنیای پر استرس امروز بشر و ایجاد فضایی ساده و دلنشین برای استراحت و زندگی افراد.

یکی از مواردی که به کارآیی یک خانه بسیار کمک می‌کند استفاده از نور طبیعی خورشید است. برای همین مورد است که در خانه‌های مینیمالیستی پنجره‌های بزرگ و یا پنل های خورشیدی بزرگ بسیار استفاده می‌شود که هم از نور طبیعی خورشید بهترین استفاده ممکن شود و همین طور از گرمایش درجهت تولید برق و یا گرم کردن خانه استفاده شود.

محافظت از محیط زیست از دیگر مواردی است که در طراحی مینیمالیستی به آن توجه ویژه‌ای می‌شود.

۴- در نظر گرفتن جزئیات کوچک در سبک دکوراسیون مینیمال

زمانی که در یک خانه که به سبک مینیمالیستی طراحی شده است قدم بر می‌دارید. یکی از مواردی که کاملاً در آن قابل مشهود است، لوازم تزیینی است که در آن استفاده شده است. قطعاً شما لوازم تزیینی زیاد و یا تجملی را در یک خانه مینیمالیستی مشاهده نخواهید کرد.

در نظر گرفتن جزئیات کوچک

معمولاً یک گلدان یا یکی یا دو تابلو تنها تزییناتی است که در خانه‌های این سبکی وجود دارد. نوعی خلوت بودن در تمام فضا کاملاً قابل حس است و این خالی بودن فضا حس آرامش و رهایی به شما می‌دهد.

۵- مبلمان از مهمترین موارد در سبک دکوراسیون مینیمال

یکی از مهمترین موارد در طراحی دکوراسیون داخلی خانه مربوط به مبلمان است. مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مینیمالیستی اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد. مهمترین اصل در انتخاب مبلمان توجه به کارآمدی و کارایی مبل دارد. به عبارتی تا زمانی که دلیل کاملاً موجهی برای خرید یک مبل وجود نداشته باشد. برای یک خانه مینیمالیستی مبلی تهیه نمی‌شود.سبک دکوراسیون مینیمال

پرکاربردترین مبلمان مینیمالیستی، مبل‌های مکعبی و گوشه دار است. البته امروزه مبهای بسیار زیادی در سبک‌های مینیمالیست طراحی می‌شود. مبلهایی که بسیار راحت، بسیار ساده و بسیار زیبا طراحی می‌شوند، همین طور فضای بسیار محدودی را اشغال می‌کند.

۶- ایجاد فضای مینیمال

در فضایی مینیمال می‌‌بایست تمامی المان‌ها در نهایت سادگی‌ خود نگه داشته شوندسبک دکوراسیون مینیمال. با استفاده از دیوارهای روشن و خالی‌ از هرگونه طرح، فضا را بزرگ تر جلوه می کند. در این فضا معمولا از وسایل تزئینی استفاده نمی‌‌شود ولی‌ در صورت وجود آن، با یکی‌ کردن آن‌ها با فضا آن‌ها را از مرکزیت توجه خارج می کنند

ایجاد فضای مینیمال

به طور کلی‌ از فرم‌های ساده و بنیادی، خط‌های صاف و ظریف و المان‌های متقارن استفاده می شود. در صورت وجود دستگاه‌های الکترونیکی‌، آن‌ها را تا حد ممکن با دیوار‌ها یکی‌ می کنند و برای این کار از خطوط ساده ی افقی و عمودی استفاده می شود.سبک دکوراسیون مینیمال

فهرست مطالب