ردکردن این

سبک دکوراسیون مینیمال 1

فهرست مطالب

شاید اسم سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی را زیاد شنیده باشد. کلمه (Minimalis) به معنای ساده گرایی می‌باشد. از این نوع سبک در طراحی‌های داخلی و خارجی دکوراسیون خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر خواهان سادگی و آرامش در محیط زندگی خود هستید این نوع سبک می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای منزل شما باشد. دیوارهای سفید و ساده در کنار مبلمان راحتی و سفید نمای یکدست و یکپارچه‌ای را برای منزل شما به وجود می‌آورد. خاصیت و ویژگی دکوراسیون مینیمال نیز همین است، انتقال سادگی و آرامش به دنیای پر استرس امروز بشر و ایجاد فضایی ساده و دلنشین برای استراحت و زندگی افراد.

تاریخچه سبک دکوراسیون مینیمال

ساده گرایی یا ساده پسندی یا مینیمالیسم، یک مکتب هنری است که اساس آثار و بیان خود را بر پایه سادگی بیان و روش‌های ساده و خالی از پیچیدگی معمول فلسفی و یا شبه فلسفی بنیان گذاشته است.

ساده گرایی پس از جنگ جهانی دوم، در هنر غرب به وجود آمد. و بیشتر از سوی هنرمندان هنرهای تجسمی آمریکایی در اواخر دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی، گسترش پیدا کرد. ساده گرایان بر این باورند که با زدودن حضور فریبنده ترکیب بندی و کاربرد موارد ساده و اغلب صنعتی که به شکلی هندسی و بسیار ساده شده قرار گرفته باشند، می‌توان به کیفیت ناب رنگ، فرم، فضا و ماده دست یافت. از هنرمندان این سبک می‌توان به دیوید اسمیت، ارنست تروا، سول لویت، کارل آندره، دن فلاوین، رابرت رایمن، رونالد بلادن و ریچارد سِرا اشاره کرد.

ویژگیهای سبک دکوراسیون مینیمال در دکوراسیون داخلی

در ادامه مطلبقصد داریم تا به بررسی ویژگی‌های سبک دکوراسیون مینیمال در طراحی دکوراسیون داخلی و معماری مدرن بپردازیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشی

سادگی در سبک دکوراسیون مینیمال

بسیاری از خانه‌های مینیمالیستی دارای یک طرح ساده، بی آلایش و کارآمد هستند و فضای موجود را بیهوده هدر نمی‌دهند و آن را شلوغ نمی‌کنند. در چنین خانه‌ای، همه چیز بر اساس نیاز ساکنان آن انتخاب می‌شود. این سادگی یا بهتر است بگوییم .این ساده گرایی باعث ایجاد وضوح و آرامش در معماری بیرونی و در دکوراسیون داخلی خانه می‌شود. اشکال ساده، فضای کاربردی باز، دیوارهای داخلی کم، مکان‌های ذخیره سازی منحصر به فرد .و مخفی و هرچیزی که باعث ساده شدن فضا شود، از ویژگی‌های برجسته طرح‌های مینیمالیستی هستند.

درب‌ها و پنجره‌های ساده به ساختمان‌ نمایی ساده می‌دهند. به طور کلی، در طراحی بیرونی و داخلی یک خانه مینیمال، از زواید و ساخت‌های بی کاربردی که فضا را کوچک کند، استفاده نمی‌شود. کاربردی بودن و کارایی خانه بیش از هر چیزی در این سبک اهمیت دارد. در تمامی عکس‌های یک خانه مینیمال سادگی و کارآیی برجسته‌ترین جنبه‌ای است که به چشم می‌خورد.

۲- استفاده از پوشش و رنگ ساده در سبک دکوراسیون مینیمال

در خانه‌هایی که به سبک مینیمالیسم طراحی می‌شوند دیوارها، عموماً ساده و در رنگهای روشن دیده می‌شوند. پر استفاده ترین رنگ در این سبک، رنگ سفید است. زیرا رنگ سفید و به سبک مینیمال باعث می‌شود که فضا بازتر به نظر برسد. همچنین رنگ سفید باعث القای حس پاکیزگی به مخاطب‌ می‌شود.

استفاده از پوشش و رنگ ساده در سبک دکوراسیون مینیمال

رنگ‌ها به شکلی در طراحی دکوراسیون داخلی این سبک استفاده می‌شود که حس سادگی را القا کنند. بنابراین رنگارنگی در این سبک چندان جایی ندارد.

فهرست مطالب