ردکردن این

دکوراسیون نئوکلاسیک 2

فهرست مطالب

دکوراسیون سبک نئوکلاسیک مخصوص کسانی است که به دکوراسیون منزل خود اهمیت می ‎دهند و علاقه مند به شیک و مدرن به نظر رسیدن آن هستند. این سبک دکوراسیون که در دهه ۱۷۵۰ در انگلیس و فرانسه ظهور کرد ، سبک خاصی بوده و برای افرادی با ظاهر ، سلیقه و وضعیت خاص ایجاد شده است. برای اینکه بتوانیم خانه ای را در راستای این سبک طراحی کنیم ، نه تنها باید بودجه قابل توجهی را به انجام آن اختصاص دهیم ، بلکه باید سبک خاصی از زندگی را نیز در پیش بگیریم :

اسباب آشپزخانه به سبک نئو کلاسیک

اسباب و اثاثیه آشپزخانه نئو کلاسیک، کاملا ساده و متقارن هستند. این اسباب می توانند ب شکل هندسی باشند اما باید در تمامی محیط آشپزخانه به صورتی متوازن قرار گرفته شده باشند. در قرن ۱۸ ام میلادی، اسباب آشپزخانه را با چوب تیره و سنگ مرمر می ساختند. امروزه متریال های مختلفی برای ساخت وسایل وجود دارد. این لوازم را می توان با وسایل مناسبی مثل فرش ایرانی ترکیب نمود. این روش به آشپزخانه شما ظاهری نئو کلاسیک می دهد.

کابینت‌های آشپزخانه با سبک نئوکلاسیک

کابینت‌های سبک نئوکلاسیک ، معمولا از جنس چوب یا ممبران و یا ام‌دی‌اف‌های پوششی مانند کابینت‌های پولیشی هستند. چوب طبیعی ، عالی‌ترین نوع متریالی است که در ساخت کابینت نئوکلاسیک کاربرد دارد که البته قیمت بسیار بالاتری نسبت به سایر انواع کابینت‌های نئوکلاسیک نیز خواهد داشت.

کابینت‌های آشپزخانه

شلف‌ها و قفسه‌های بدون درب یا کابینت‌های درب شیشه‌ای از ویژگی‌های بارز آشپزخانه‌های نئوکلاسیک است و در این سبک از ، معمولا از یک یا چند عدد کابینت درب شیشه‌ای استفاده می‌شود. آشپزخانه‌ای به سبک نئوکلاسیک بیشترین نزدیکی را به سبک کابینت‌های کلاسیک و مدرن دارد و می‌تواند هم برای آشپزخانه‌های بزرگ و پر نور و هم برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب باشد.

چنانچه متقاضی کابینت‌هایی به سبک نئوکلاسیک هستید، لازم است سایر اجزای آشپزخانه مانند دیوار‌ها، قاب پنجره‌ها، شیر آلات، پرده‌ها، پیشخوان، لوستر و سیار جزئیات را نیز به سبک نئوکلاسیک انتخاب کنید تا فضایی زیبا و یکنواخت را در آشپزخانه پدید آورید.

از چه مبلمانی در دکوراسیون به سبک نئوکلاسیک استفاده کنیم؟

برای این سبک مبلمان کلاسیک و ترکیب شده با عناصر مدرن فوق العاده است. با توجه به اینکه مبلمان از عناصر کلیدی در طراحی دکوراسیون محسوب می شود. در ادامه به بررسی جزئیات آن خواهیم پرداخت.

شما برای این سبک قادر خواهید بود از مبلمان های متعدد و متنوع استفاده کنید. تنها باید به این نکته توجه داشته باشید که مبلمان هایی که برای این سبک در نظر داری. شکوهمند و مجلل باشد. مبلمان و صندلی هایی که دارای خطوط منحنی و طرح هایی خاص هستند، فضایی تشکیلاتی خلق خواهند کرد. شاه بلوطی، صورتی چرک، رنگ آبی و سبز تیره جز بهترین رنگ های موجود برای انتخاب مبلمان به حساب می آیند. همچنین دیگر موضوع مهم در انتخاب مبلمان، توجه به جنس پارچه است. در صورتی که برای خلق فضایی ویژه و مجلل به جستجو ایده ها می گردید. مبلمان و پرده ها را از جنس پارچه ای مخمل و مرغوب انتخاب کنید.

اکسسوری های مدرن دردکوراسیون نئوکلاسیک

۱- در فضای خانه از دکوری ها و اکسسوری های مختلف و کوچک استفاده کنید. تا سبک مدرن را وارد سبک کلاسیک کنید.
۲- در اطراف مبلمان اتاق پذیرایی خود چند گلدان شیشه ای ساده و آباژور های مدرن به رنگ های روشن قرار دهید.
۳- برای ایجاد احساس آرامش و سادگی در اتاق نشیمن از کاغذ دیواری هایی مدرن با طرح های تکرار شونده استفاده نمایید.
۴- از آینه های دکوراتیو و مدرن برای دکوری های روی دیوار استفاده نمایید.
۵- برای اینکه خانه ای لوکس داشته باشید .از میز های شیشه ای مدرن با پایه های طلایی ساده استفاده نمایید.

دکوراسیون نئوکلاسیک باعث انبساط و دلبازی دکوراسیون می‌شود

همانطوری که اشاره شد در سبک معماری نئوکلاسیک ، معمولا از رنگ‌های خنثی و روشن استفاده می‌شود. و رنگ‌های تیره، معمولا جایگاهی پررنگی ندارند. از خصوصیات بارز رنگ‌های خنثی و روشن این است که باعث پخش و بازتابش نور به فضا می‌شوند. و به همین دلیل، فضا را بزرگتر و دلبازتر نشان می‌دهند. این ویژگی شاخص باعث می‌شود، سبک معماری نئوکلاسیک هم برای خانه‌های بزرگ و هم برای خانه‌های کوچک مناسب باشد.

انبساط و دلبازی دکوراسیون

مزیت استفاده از سبک نئوکلاسیک برای خانه‌های بزرگ این است که به دلیل تزئینات و جزئیات ساده‌ای که دارد از سادگی فضا می‌کاهد. و فضایی دلنشین و زیبا را که یادآور دوران باستان است پدید می‌آورد. همچنین برای خانه‌های کوچک، این امتیاز قابل توجه را دارد که باعث انبساط فضای دیداری شده و فضای خانه و آشپزخانه را بزرگتر از ابعاد واقعی خود نشان می‌دهد. خصوصا آن ‌که در رنگ‌های روشن و براق استفاده شود که بازتابش نور بیشتری در آن بکار رفته باشد.

چیدمان اتاق خواب به سبک نئوکلاسیک

برای زیبا شدن اتاق خواب می توانید از پارکت های طلایی در کنار کاغذ دیواری دارای طرح های داماسک و گلدار استفاده کنید. تا دو سبک کلاسیک و مدرن در هم ادغام شوند.

برای دیوار های اتاق خواب از تابلو هایی ساده با طرح هایی مانند گیاهان و حیوانات استفاده نمایید. از فرش ها فانتزی با طراحی های خطوط شکسته برای زیر تخت استفاده کنید. برای اینکه بتوانید به اتاق خوابتان جلوه ای ویژه بخشید ، از کفپوش های چوبی با رنگ گرم استفاده کنید.

دکوراسیون نئوکلاسیک باعث ایجاد گرما و صمیمیت در محیط خانه می‌شود

همه‌ی ما از تاثیر محیط و رنگ‌ها بر روحیه آدمی و انرژی که به ذهن ساتع می‌کنند مطلع هستیم. استفاده از خطوط نرم، رنگ‌های لایت و ملایم، سبک معماری لطیف، شیوه‌ی نورپردازی و همچنین نوع چیدمان و دکوراسیون، همه و همه شما را به آرامش و یک فضای امن دعوت می‌کند. حتی اگر در فضای کوچکی قرار داشته باشید.

چیدمان اتاق خواب

سبک دکوراسیون مدرن، اگر چه زیبایی خاصی دارد. و نمی‌توان آن را سبکی نازیبا توصیف کرد. اما با این وجود، نمی‌توان منکر آن شد که سبک کابینت مدرن، گرما و صمیمیتی را که در سبک کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک نهفته است را ندارد! با حضور در یک دکوراسیون کلاسیک و نئوکلاسیک ، تاریخ در ذهن شما زنده خواهد شد. و صمیمیت دوران گذشته برایتان تداعی می‌شود که همه‌ی این‌ها نوعی رضایت و اطمینان خاطر را در ذهن بیننده ایجاد می‌کند. که در سبک معماری مدرن، خبری از آن‌ها نیست!

اهمیت به جزئیات با سبک دکوراسیون نئوکلاسیک

سبک معماری و چیدمان نئوکلاسیک ، به جزئیات و خرده‌کاری‌ها اهمیت به‌سزایی می‌دهد. اگر چه در این سبک، شاهد شلوغ‌کاری و ریزه‌کاری‌های افراطی نیستیم. اما آنچه که وجود دارد چه درشت باشد و چه کوچک، باید متناسب با این سبک انتخاب شده باشد. در سبک نئوکلاسیک ، کوزه‌های گلی و سفالی، لوازم حصیری، ظروف مسی و علی‌الخصوص ظروف چینی ، معمولا جایگاه ویژه‌ای دارند. و ازین جزئیات در تزئینات منزل و آشپزخانه استفاده می‌شود.

فهرست مطالب