ردکردن این

دکوراسیون نئوکلاسیک 1

فهرست مطالب

دکوراسیون سبک نئوکلاسیک مخصوص کسانی است که به دکوراسیون منزل خود اهمیت می ‎دهند و علاقه مند به شیک و مدرن به نظر رسیدن آن هستند. این سبک دکوراسیون که در دهه ۱۷۵۰ در انگلیس و فرانسه ظهور کرد ، سبک خاصی بوده و برای افرادی با ظاهر ، سلیقه و وضعیت خاص ایجاد شده است. برای اینکه بتوانیم خانه ای را در راستای این سبک طراحی کنیم ، نه تنها باید بودجه قابل توجهی را به انجام آن اختصاص دهیم ، بلکه باید سبک خاصی از زندگی را نیز در پیش بگیریم :

داشتن دقت و توجه به نسبت: زیاده روی در استفاده از مبلمان، گل و وسایل تزئینی، جایی در سبک دکوراسیون نئوکلاسیک ندارد. طراحی در رنگ های محدود و طبیعی: این سبک شامل استفاده از ترکیبات رنگی طبیعی بدون سایه روشن و براق است. وجود برخی از ویژگی های کاملا کلاسیک در فضای داخلی: قالب های گچبری، آینه ها و الگوهای کلاسیک از ویژگی های ضروری نئوکلاسیسم به حساب می ‎اید.

ویژگی دکوراسیون نئوکلاسیک چیست؟

ویژگی هایی که دکوراسیون نئوکلاسیک را از دکوراسیون کلاسیک متمایز می کند انتخاب عناصر ساده و امروزی در طراحی خود می باشد. اگر چه سبک های کلاسیک بسیار زیبا و پر نقش و نگارتر بودند. ولی از ویژگی های دکوراسیون نئوکلاسیک می توانیم،به ظرافت بیشتر و طراحی های ساده تر اشاره کنیم. مزیتی که در این سبک وجود دارد آن است که در انتخاب وسایل و اجسام دکوراتیو شما هیچ محدودیتی ندارید. به راحتی می توانید المان های مختلف را از دکوراسیون مدرن و کلاسیک را در کنار هم و به زیبایی ست کنید و داشته باشید.در بخش هایی که منظره ی خوبی دارد از پوستر های دیواری استفاده کنید که طرح های کلاسیک داشته باشند.

دکوراسیون نئوکلاسیک

مبلمان راحتی از ویژگی های دکوراسیون مدرن می باشد. که می توانید به زیبایی از آن ها در اتاق نشیمن استفاده کنید. مبلمان با پارچه های ساده و تک رنگ در کنار کوسن های چین دار به خوبی نمایان گر دکوراسیون نئوکلاسیک می باشد. همچنین پارکت های چوبی در کنار قالیچه ی مدرن از پوست گورخر نمای مدرنی در فضای کلاسیک اتاق نشیمن به وجود آورده است.

رنگ بندی در سبک دکوراسیون نئوکلاسیک

همانطور که قابل حدس است، رنگ بندی نیز در سبک نئوکلاسیک به اعتدال گرایش دارد. در این سبک، خبری از رنگ‌ها تند و زننده نیست؛ بلکه دراین فرم از چیدمان و دکوراسیون، از تناژ رنگ‌هایی استفاده می‌شود که ساده و ملایم باشند و بیننده را به آرامش دعوت کنند. بیشترین رنگی که در سبک معماری نئوکلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، رنگ سفید، کرم، قهوه‌ای روشن و خاکستری است. اگر چه ممکن است از رنگ‌های آبی و زرد بسیار روشن و یا رنگ‌های روشن دیگر نیز استفاده شود، اما همه‌ی این رنگ‌ها معمولا بسیار روشن هستند.

رنگ بندی در سبک نئوکلاسیک

در سبک معماری نئوکلاسیک، استفاده از رنگ‌های خنثی، جایگاه ویژه‌ای دارند و ازین خانواده‌ی رنگی به وفور استفاده می‌شود. قابل به ذکر است که در سبک معماری نئوکلاسیک ، از یک رنگ به تنهایی استفاده نمی‌شود. و به عنوان مثال اگر ما می‌گوییم رنگ سفید یا خاکستری رایج است، به این معنی است که در دکوراسیونی به سبک نئوکلاسیک، رنگ سفید یا خاکستری به شکل غالب کاربرد داشته است. اما ممکن است برای نشان دادن عمق و ایجاد سایه‌ها، از رنگ‌های تیره‌تری نیز استفاده ‌شد

چه عناصری در سبک دکوراسیون نئوکلاسیک نقش دارند؟

معمولا هر سبکی در دکوراسیون داخلی متشکل از عناصر مختلف است. دکوراسیون نئوکلاسیک نیز از اجزای زیر تشکیل شده است:

۱- ستون‌ ها
۲- گچبری‌ ها
۳- مبلمان و کیفیت پارچه

فضای مناسب برای استفاده از سبک نئوکلاسیک

ایجاد سبک دکوراسیون نئوکلاسیک نیازمند فضای وسیع با سقف بلند و پنجره های بزرگ می ‎باشد. با استفاده از این سبک طراحی جلوه این ویژگی ها تقویت خواهد شد. با وجود این که سبک نئوکلاسیک در گروه سبک کلاسیک قرار دارد . با این وجود تلفیقی از سبک مدرن نیز در آن به چشم می ‎خورد.

 تلفیق هنر و تاریخ در آشپزخانه با سبک نئو کلاسیک

با آشپزخانه نئو کلاسیک، تاریخ را احیا کنید… سبک دکوراسیون نئو کلاسیک به قرن ۱۸ میلادی باز می گردد. سنت معماری نئو کلاسیک مربوط به دوره رنسانس روم و یونان باستان باز می گردد.

 تلفیق هنر و تاریخ در آشپزخانه با سبک نئو کلاسیک

این نوع طراحی بسیار دلربا بوده و در خانه های امروزی به ندرت دیده می شود. دکوراسیون نئو کلاسیک به شدت توسط معماران اسکاتلندی تحت تاثیر قرار گرفته است.

رنگ بندی آشپزخانه های نئو کلاسیک

نمای داخلی نئو کلاسیک، پرده های روشنی دارد، مثل رنگ های شیری، خاکستری، آبی، زرد و یا حتی قرمز روشن. این رنگ ها را با سایه های مشکی، قرمز تیره و طلایی می تواند ترکیب نمود. هر دیواری در این سبک خانه با کاغذ دیواری پوشانده شده است تا ظاهری افراطی و تجملاتی به خانه دهد.

فهرست مطالب