ردکردن این

دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی 2

فهرست مطالب

صد داریم شما را با دکوراسیون سنتی خانه و همچنین چند ترفند طلایی در چیدمان سنتی خانه آشنا کنیم. دکوراسیون سنتی یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین سبک های طراحی داخلی ایرانی است. در این سبک از طراحی، المان هایی به کار گرفته می شود که ریشه در فرهنگ و فضای سنتی ما دارد.

ترفند طلایی چهارم استفاده از نمد، آویزهای سنتی در دکوراسیون سنتی خانه

برای راهرو ورودی پیشنهاد ما به شما این است که از نمد به عنوان پادری استفاده کنید. آویزهای سنتی را برای جاکلیدی و نخ های سنتی ابریشمی را به عنوان پرده مورد استفاده قرار دهید.

سنگ‌ های طراحی شده توسط هنرمندان ایرانی خود می‌تواند ایده خوبی برای دیوارکوب راهرو به شمار بیاید. رنگ بندی طبیعی صنایع دستی به منزل شما روح و جلاء تازه‌ای می‌بخشد که خود نمادی از هنر و زیبایی اصیل ایرانی به شمار می‌رود.

ترفند طلایی پنجم استفاده از پرده در دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی

پرده ها از نکات فراموش نشدنی این سبک از طراحی داخلی هستند. در گذشته از پرده ها تنها برای پوشاندن و زیبایی پنجره ها استفاده نمی شد! پرده در دکوراسیون سنتی ایرانی در هر کجای منزل که فضای خالی بر روی دیوار وجود داشت، به کار می رفت.

ترفند طلایی پنجم استفاده از پرده

ها جزئی تزئینی در منازل بودند. حتما شما هم پرده های سبز رنگ با بته جقه‌های قرمز، مخمل زرشکی با شرابه های طلایی و پرده‌های سرمه دوزی دستی را دیده اید. این نوع پرده ها برای فضای سنتی شما بسیار مناسب است.

ترفند طلایی ششم استفاده از بالشت های بزرگ در دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی

در گذشته خبری از مبلمان های مدرن امروزی نبوده است. در این مورد هم سلیقه زیبای ایرانیان شکوفا بوده و از مخده ها (بالشت های بزرگ برای لم دادن) بهره گرفته شده است.

هرچند در گذشته نزدیک تخت های استراحتی و نشیمن از فرهنگ اعراب به دکوراسیون ایرانی اضافه شده است! ولی نوع و رنگ پارچه های استفاده شده، می تواند ایرانی باشد. یک میز منبت کاری شده کنار آنها، فضایی سنتی را در اختیار شما می گذارد.

ترفند طلایی هفتم استفاده از اجزای هنر ایرانی در دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی

گستردگی می‌تواند به چیدمان منزل کمک کند. برای این کار نیاز است تا با انواع ابزارها و طرح‌ های ایرانی آشنا باشید. یکی از انواع هنر ایرانی پارچه‌ های زربافت و هنر است. این طرح‌ های ظریف می توانند جایگزین خوبی برای تابلوهای روی دیوار باشند.

استفاده از اجزای هنر ایرانی در دکوراسیون منزل

استفاده از وسایل سنتی و صنایع دستی انتخاب خوبی برای کامل کردن دکوراسیون ایرانی در منزل است. تنها چند قطعه پارچه سنتی به عنوان رومیزی می‌تواند تاثیر بسزایی در اجرای دکوراسیون ایرانی داشته باشد.

ترفند طلایی هشتم استفاده از صندوقچه های قدیمی مادربزرگ ها

استفاده از صندوقچه‌ های قدیمی مادر بزرگ‌ ها به جای میز تلویزیون پیشنهاد می‌شود. همچنین می‌توانید از این صندوقچه‌ ها اگر سطحی صاف و هموار دارند به عنوان میز جلوی مبل نیز استفاده کرد.

استفاده از صندوقچه های قدیمی

ل قدیمی را در گوشه اتاق قرار دهید و با برش‌ های چوب طبیعی اطراف آن را دیزاین کنید. می‌توانید چوب‌ های بریده شده به صورت مورب را با آینه و یا عکس‌ های قدیمی دیزاین کنید.

ترفند طلایی نهم استفاده از مبلمانی به سبک سنتی

از قدیم‌الایام استفاده از چوب، و بخصوص انواع چوب‌ های کنده‌ کاری‌ شده و طرح دار در مبلمان ایرانی رونق فراوان داشته است. ترکیب چوب و پارچه از دیرباز از ترکیب‌ های موردعلاقه در دکوراسیون سنتی ایرانی بوده است. در غالب موارد با نگاه کردن به عکس‌ های تاریخی ایرانی تخت‌ ها، صندلی‌ ها، میزها و کمدهایی را می‌بینیم که دارای پایه‌ های برجسته و تمثال‌ های چوبی هستند.

ترفند طلایی دهم انتخاب جزئیات در دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی

در آخر باید به این نکته اشاره کرد که در جزئیات هماهنگی را رعایت کنید. رومیزی ها، پارچه مخده ها و تخت ها، نوع و رنگ پرده ها را با هم هماهنگ کنید. در چیدمان وسایل توجه خاصی کنید. در دکوراسیون سنتی ایرانی یکی از اصول طراحی، دسترسی آسان به وسایل است.

فهرست مطالب