ردکردن این

دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی 1

فهرست مطالب

قصد داریم شما را با دکوراسیون سنتی خانه و همچنین چند ترفند طلایی در چیدمان سنتی خانه آشنا کنیم. دکوراسیون سنتی یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین سبک های طراحی داخلی ایرانی است. در این سبک از طراحی، المان هایی به کار گرفته می شود که ریشه در فرهنگ و فضای سنتی ما دارد.

در حال و هوای مدرن امروزی، طراحی فضای داخلی خانه به سبک سنتی می تواند آرامش را به منزل شما باز گرداند. به طور طبیعی بسیاری از ما در فضایی که دکوراسیون سنتی دارد، احساس آرامش و راحتی بیشتری داریم.

حس آرامش در خانه ای ایرانی

داشتن دکوراسیون سنتی در خانه، آنقدر‌ها هم سخت نیست. لازم نیست سبک زندگیتان را به شیوه‌ی سنتی تغییر دهید، هر روز برای خود در تنور خانه نان بپزید، یا حتما در خانه روی زمین بنشینید و دور تا دور خانه‌ پشتی بچینید. برای ایجاد دکوراسیون سنتی خانه، فقط کافیست المان‌های سنتی، صنایع دستی و وسائل و رنگ‌هایی که در گذشته کاربرد بیشتری داشته‌اند را به طراحی خانه‌ خود اضافه کنید.

حس آرامش در خانه ای ایرانی

برای مثال اگر اهل موسیقی هستید یا حداقل به آن علاقه دارید. می‌توانید از آلات موسیقی سنتی ایرانی در گوشه و کنار خانه‌ خود استفاده کنید. شما می‌توانید به جای خریداری تابلو‌های نقاشی، یک دف کوچک و ارزان قیمت خریداری کنید، و آنرا روی دیوار نصب کرده یا روی طاقچه قرار دهید.

چرا دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی تا این حد محبوب شده است؟

ایجاد یک فضای سنتی حتی در یک اتاق می تواند. فضایی متفاوت و لذت بخش برای ساکنین و میهمانان ایجاد کند. ضمنا در این سبک از طراحی، غالبا مبلمان و اقلام دکوری به گونه ای طراحی شده اند. که به راحت ترین فرم خود باشند.

در میان انواع سبک های طراحی داخلی، دکوراسیون سنتی تقریبا کم هزینه ترین نوع بوده و با وسایل بسیار ساده ای قابل اجرا است. در بسیاری از دکوراسیون های سنتی، غالب وسایل قدیمی تقریبا در انبار هر خانه ای موجود است. اشیایی که هر کدام از آنها به تنهایی می توانند یک المان دکوری بسیار جذاب باشند.

ترفند طلایی اول برای داشتن دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی

شما به راحتی می‌توانید بر روی اپن آشپزخانه خانه از صنایع مس و سفال ایران بهره ببرید. به عنوان مثال با استفاده از قابلمه‌ های مسی، ظروف سفالی و صنایع دستی مینیاتوری می‌توانید. یک چیدمان سنتی ایرانی را در فضای آشپزخانه خود داشته باشید.

همچنین استفاده از قابلمه‌ های مسی برای پخت و پز می‌تواند انتخاب مناسبی برای فضاسازی به سبک دکوراسیون سنتی و قدیمی باشد.

ترفند طلایی دوم استفاده از یک آبنما به یاد حوض خانه های قدیمی

یک آب نما به یاد حوض خانه های قدیمی، چیدن مخده های بزرگ با رنگ های سنگین و قل قل سماور، از هر چه فکر کنید سنتی تر است. چای را از سماور زیبا روی یک مخده مخمل بزرگ بنوشید.

پرده های کلفت سبز با بته جقه های قرمز، مخمل زرشکی با شرابه طلایی و پرده های سرمه دوزی دستی برای محیط سنتی شما مناسب است.

اجزای کوچک تر را با دقت انتخاب کنید. برای مثال، رومیزی ها را با پرده و مبل هماهنگ کنید. و سماور و لاله ها را جای مناسبی قرار دهید. حتی در دکور سنتی کاربرد و قابل استفاده بودن اولین و اولویت است.

ترفند طلایی سوم استفاده از گلیم در دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی

در روزگاری که همه به دنبال استفاده از فرش های ماشینی بی رنگ و روح هستند. استفاده از گلیم های دست بافت، با قیمتی تقریبا متعادل می تواند. روح یک فضای زیبا و دلنشین سنتی را به خانه شما بیاورد.

ترفند طلایی سوم استفاده از گلیم

فهرست مطالب