ردکردن این

دکوراسیون به سبک اروپایی 1

فهرست مطالب

این روزها طراحی و دیزاین خانه‌های ایرانی، چه ویلایی و چه آپارتمانی، به وسیله دکوراسیون‌ها و طرح‌های اروپایی بسیار رایج است. دکوراسیون داخلی به سبک اروپایی مدتی است که جای خود را در سبک دکوراسیون ایرانی نیز باز کرده است و می‌توان گفت که رفته رفته با آن همسو شده ایم.

بهره‌گیری از سبک‌های چیدمان و مدل‌های مختلف طراحی اروپایی در میان ایرانیان با استقبال زیادی رو به رو شده است و جامعه آماری بالایی، طرفدار چیدمان منازل خود با چنین طرح‌هایی هستند و این سبک‌ها را دنبال می‌کنند. در این مطلب با ما همراه باشید تا با این سبک در دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا شوید.

ترکیب رنگ و نور دردکوراسیون به سبک اروپایی

در این سبک، رنگ آمیزی و نورپردازی دو مهره کلیدی به شمار می‌روند که از اهمیت بالایی برخوردارند. در اکثر خانه‌هایی که از معماری و طراحی داخلی به سبک اروپایی بهره می‌برند، از نور و رنگ به گونه‌ای استفاده شده است که جلوه‌ای بی‌نظیر و عالی را در محیط ایجاد کرده اند. نورپردازی و ترکیب رنگ‌ها، دو موردی هستند که در تمام سبک‌های دکوراسیون از جمله سبک اروپایی به شکل‌های مختلفی کاربرد دارند.

دکوراسیون به سبک اروپایی

مثلا در سبک هندی از رنگ‌های گرم و پرانرژی استفاده بیشتری می‌شود و در، از نور کمتر و رنگ‌های خنثی‌تر استفاده می‌شود. به هرحال در نظر گرفتن این دو مورد در هنگام طراحی یک فضا به سبک اروپایی، قابل توجه است.

مدل کف خانه در سبک اروپایی

هنگام چیدمان دکوراسیون به سبک اروپایی، از موکت کاری سنتی آمریکایی از لب به لب دیوار فراتر بروید.

کف‌های چوبی سخت بیشتر مدل سبک اروپایی در دکوراسیون داخلی هستند . و می‌توانند در اکثر خانه‌ها مورد استفاده قرار گیرند، که بیشترین تطبیق با دکوراسیون اروپایی را ارائه دهند.

صندلی‌های تکی در دکوراسیون به سبک اروپایی

ترکیبی از یک مبل بسیار زیبا و خاص تک نفره.یک تابلو بزرگ در پشت آن، یک آباژور ایستاده در کنار آن‌ها و یک میز و چند کتاب ترکیبی کاملا اروپایی است. که بسیار تقلید می‌شود و بسیار هم زیبا است. گاهی یک پاف در کنار این عناصر جلوه ای خاص دارد . و برخی اوقات مجسمه یا بطری‌های رنگی و یا گلدان‌های با نشاط فضا را زینت می کنند.

صندلی‌های تکی در دکوراسیون به سبک اروپایی

تی گاهی این صندلی‌های تکی در کنار یک ست مبل قرار می‌گیرند. بی آنکه ارتباط خاصی با آن ست مبلمان داشته باشند. امروزه در بسیاری از نمایشگاه‌های بزرگ مبلمان، حتما از این نوع صندلی‌های تکی در کنار چیدمان کاملی از مبل را مشاهده کرده‌اید.

لوستر و چراغ‌های تزئینی در سبک اروپایی

وقتی حرف از و استفاده از ملزومات روشنایی در خانه می‌شود. ناخودآگاه لوستر اولین چیزی است که به ذهن خطور می‌کند. برای داشتن فضایی رویایی و شیک، از لوسترهای سقفی بلند و تجملاتی استفاده نمایید.

همچنین ملزوماتی مثل آباژور و چراغ دیواری برای روشن کردن قسمت‌هایی که نور لوستر به آن‌ها نمی‌رسد پیشنهادهای خوبی هستند. همچنین از آباژورها در کنار مبلمان استفاده نمایید تا جلوه‌ای شیک‌تر و زیباتر داشته باشند.

فهرست مطالب