ردکردن این

بازسازی ساختمان ؛ مراحل بازسازی یک ساختمان 1

فهرست مطالب

مراحل بازسازی و نوسازی ساختمان امروزه در ایران به عنوان روشی مرسوم برای جلوه دادن به خانه‌های قدیمی صورت می‌گیرد. خانه‌ها با گذشت چندین سال زیبایی اولیه خود را از دست داده و قدیمی و کسل کننده به نظر می‌رسند.  می‌تواند ظاهر خانه شما را تغییر داده و زیبایی دوباره‌ای به آن ببخشد. امروزه ضعف در ساخت و ساز باعث شده یک ساختمان قبل از آنکه عمر مفید خود را سپری کند نیاز به بازسازی پیدا کند. اینجاست که می‌توان به اهمیت بازسازی و نوسازی پی برد.

راهکارهای ویژه‌‌ای را می‌توان برای بازسازی ساختمان اعمال کرد. با توجه به اینکه هزینه‌ای که صرف ساخت یک بنا می‌شود بسیار گران‌تر از هزینه‌ای است که برای بازسازی آن صرف می‌شود. از این رو با توجه به مسائل اقتصادی بازسازی مقرون بصرفه‌تر بوده و هست. این موارد دست به دست هم داده تا بازسازی را به عنوان یک گزینه مهم برای ایجاد تغییر و تحول در ساختمان نشان دهند. البته قبل از بازسازی ساختمان باید متخصصین و مهندسین، معماری سازه و ویژگی‌های آن را بررسی نمایند. تا بتوانند با کمترین هزینه و بدون وارد شدن آسیب به ساختمان نسبت به بازسازی آن اقدام کنند.

مراحل بازسازی یک ملک

حال که کمی با مفهموم بازسازی و مزایای آن آشنا شدیم مراحل آن را به صورت مختصر ذکر می‌کنیم. با این حال به این موضوع توجه داشته باشید که این مراحل به شکلی کلی بوده و بازسازی ساختمان و خانه شما با توجه به ویژگی‌های آن به شکلی کاملا منحصر به فرد انجام می‌شود.

بازدید، مشاوره و در نهایت عقد قرار داد

دقت داشته باشید پیش از تصمیم برای بازسازی ساختمان باید از این تصمیم مطمئن شوید. که آیا اصلا بازسازی خانه یا ساختمان برای شما به صرفه هست یا خیر؟ در گام نخست، شما باید اطلاعات جامع و کاملی از ساختمان خود و شرایط فعلی آن داشته باشید. برای این منظور جلسه‌ای در دفتر ما برگزار می‌شود تا روی نقشه تهیه شده یک سری اطلاعات در اختیارتان قرار گیرد. پس از نمایش نمونه کارها و ارائه توضیحات تکمیلی درنهایت بین طرفین قراردادی منعقد می‌گردد. دوما بعد از معرفی و شناخت کافی از مجموعه کارشناسان بصورت کاملا رایگان منزل شما را بازدید خواهند کرد.

این کار به منظور انجام نقشه‌‌برداری و کمک به شما در امر نوسازی و طراحی منزلتان صورت می‌گیرد. سوما با در نظر گرفتن نیازها و سلایق شما طراحی صورت می‌گیرد. طراحان نیز در این خصوص ایده‌هایی را جهت بهبود طرح و رسیدن به فضایی ایده‌آل‌تر به شما ارائه می‌دهند.

تخریب خانه و ساختمان توسط تیم بازسازی

مرحله تخریب ممکن است از دید عموم افراد ساده به نظر برسد. اما این مورد را باید بدانیم که تخریب یکی از پرخطرترین مراحل در امر بازسازی و نوسازی ساختمان است.

بازسازی خانه

لذا باید در بحث خطیر تخریب، از تیم متخصص و حرفه‌ای این کار استفاده شود. چرا که وجود یک گروه متخصص از طراحی سازه‌ای ساختمان به شکل کلی اطلاع داشته و این گام را به روشی اصولی انجام خواهد داد.

ساخت و نوسازی ساختمان

مهم‌ترین نکته‌ای که بایست در مرحله‌ی ساخت به آن توجه داشت، خواسته‌های کارفرما است. در این مرحله باید کاملا روشن شود که کارفرما دقیقا چه نیازهایی داشته و کدام نقاط را ضعف فعلی خانه خود می‌داند. به عنوان مثال در برخی از بازسازی‌های ساختمان، کارفرما می‌خواهد که آشپزخانه به حالت اپن تغییر کند.

باید به این نکته توجه داشت که در این مرحله، تاکید بر استفاده از دیوارهای پیش ساخته است. چرا که ساخت یک دیوار در خانه، علاوه بر داشتن نیاز به بنا و نقاش و کلی افراد دیگر، آسایش را از اهل خانه سلب می‌کند. مهمتر از همه از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه نخواهد بود. خوشبختانه امروزه دیوارهای عایقی وجود دارد که عایق صوت، دما و رطوبت بوده و از لحاظ هزینه‌ای نیز در حد عالی محسوب می‌گردند.

در ادامه این مرحله به این نکته توجه داشته باشید که آیا پس از ساخت، نیاز به گچکاری ساختمان داریم یا خیر؟ در صورت نیاز به گچکاری، باید این کار با سفیدترین و مرغوب‌ترین گچ انجام شود. چرا که بخش‌های جدید اضافه شده به خانه، بیش‌تر در معرض دید بوده و از این رو مورد توجه هر کسی که از خانه بازدید می‌کند، قرار خواهند گرفت. در صورت نیا می‌توانید از سقف‌های کاذب در نوسازی خانه نیز استفاده کنید. سقف‌های کاذب زیادی امروزه در بازار هستند که انتخاب آنها کاملا بسته به سلیقه شماست.

نوسازی و گچ بری خانه

فهرست مطالب