ردکردن این

راهکار دکوراسیون داخلی منزل کوچک 3

فهرست مطالب

دکوراسیون داخلی منزل کوچک اغلب کار دشواری است. چرا که در این خانه‌ها فضای کافی برای تغییردکوراسیون یا قرار دادن وسایل اضافی نخواهید داشت. همین موجب می‌شود در بسیاری از مواقع برایدکوراسیون داخلی منازل کوچک  به مشکل بخورید. در چنین مواقعی، استفاده از هر سانتی‌متر فضای خانه اهمیت پیدا می‌کند. شما باید بتوانید از یک خانه کوچک نهایت استفاده را ببرید.

11.با گل و گیاه به خانه رنگ ببخشید

استفاده ازگل و گیاه در دکوراسیون خانه  نه تنها موجب تصفیه شدن هوای خانه می‌شود بلکه گل‌ها تصویری زیبا و لذتبخش در خانه ایجاد می‌کنند. در دکوراسیون داخلی منزل کوچک، گل‌ها بیش از سایر خانه‌ها به چشم می‌آیند. آن‌ها به خانه رنگ می‌دهند و طراوت و شادابی خاصی در فضا پخش می‌کنند. گل‌ها همچنین جاگیر نیز نخواهند بود و نیازی نیست حتما یک گلدان بزرگ تهیه کنید. شما می‌توانید یک گلدان کوچک روی میز اتاق پذیرایی، اپن آشپزخانه یا میز غذاخوری بگذارید و یا از گلدان‌های سقفی برای پرورش گیاهان سبز استفاده کنید و ببینید چه تاثیر شگفت انگیزی در دکوراسیون داخلی منزل کوچک شما ایجاد خواهند کرد.

استفاده از گل و گیاه در چیدمان خانه های معمولی | گلدان کوچک روی میز اتاق پذیرایی، اوپن آشپزخانه یا میز غذاخوری

12.دیوارها را دکور کنید

پیش‌تر به استفاده از فضای دیوارها در دکوراسیون داخلی منزل کوچک اشاره کردیم. دیوارهای خانه شما بیش از آنچه شما تصور می‌کنید می‌توانند به شما کمک کنند دکوراسیونی زیبا و چشم گیر داشته باشید. آویختن تابلوهای زیبا، تزیینات مختلف، آینه و حتی رنگ کردن یا کاغذ دیواری کردن آن، همه می‌توانند ایده‌هایی برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک باشد. به خوبی فکر کنید و ببینید در خانه خود چطور می‌توانید از دیوارها بیشترین استفاده را ببرید.

استفاده از فضای دیوارها در دکوراسیون داخلی منزل کوچک | آموزش چیدمان منزل کوچک

13.رنگ سفید به دیوارها بزنید

رنگ سفید برای دیوارهای خانه بسیار ایده کلاسیک و کاربردی است. این کار دلیل خاصی دارد. رنگ سفید موجب می‌شود فضای خانه شما روشن‌تر و در نتیجه بزرگ‌تر نیز دیده شود.

رنگ روشن موجب می شود فضای خانه بزرگتر دیده شود. | رنگ آمیزی دیوار خانه های کوچک | نقاشی خانه های کوچک

14.از نور طبیعی استقبال کنید

با توجه به اینکه خانه شما چند پنجره دارد، می‌توانید از کوچک‌ترین پنجره خانه نیز برای بزرگ‌تر نشان دادن خانه کوچک خود استفاده کنید. مثلا می‌توانید پرده‌های شفاف‌تری برای اتاق خود تهیه کنید که نور طبیعی از آن عبور کند و فضای خانه با نور طبیعی خورشید روشن شود. یا در طول روز پرده را کنار بزنید و بگذارید که پنجره‌ها نیز در دکوراسیون داخلی منزل کوچک شما نقش ایفا کنند.

15.از گوشه‌ و کنار خانه استفاده کنید

وقتی فضای کمی در خانه دارید، هر گوشه از خانه شما باید کاربرد داشته باشد. شما باید با توجه به فضایی که این گوشه‌ها ایجاد کرده‌اند، انتخاب کنید که چه وسیله کاربردی در آن‌جا قرار دهید. مثلا یک جاکفشی کوچک و یک گلدان، یک یخچال کوچک برای خنک نگه داشتن غذاها در آشپزخانه. یا هر وسیله کاربردی دیگری که می‌تواند کمک کند فضای خانه شما بزرگ‌تر و کاربردی‌تر شود.

استفاده بهینه از فضای داخلی خانه های کوچک | نحوه چیدمان خانه های کوچک | دکوراسیون داخلی خانه کوچک

چیدمان خانه کوچک عروسی

تا به اینجا شما را با ترفندها و آموزش چیدمان منزل کوچک آشنا کردیم، حال می‌خواهیم چند نکته کلیدی و مهم به تازه عروس‌هایی که کلی ذوق و شوق برای چیدمان خانه خود دارند، بگوییم. از آنجا که اکثر عروس خانم‌ها، ممکن است خانه اولشان کوچک باشد مهم است هنگام خرید جهیزیه و چیدمان آن در خانه کوچک به چند نکته توجه داشته باشند. اولین و مهم‌ترین نکته این است که مهم نیست اگر مبلمان سلطنتی نداشته باشید. بله، اگر شما صاحب یک خانه کوچک هستید نیازی به خرید مبل سلطنتی ندارید چون همانطور که می‌دانید مبلمان استیل و سلطنتی در فضای بزرگ جلوه می‌کند. در نتیجه در خانه کوچک نه تنها زیبا به نظر نمی‌رسد بلکه دست و پاگیر است.

فهرست مطالب