ردکردن این

راهکار دکوراسیون داخلی منزل کوچک 2

فهرست مطالب

دکوراسیون داخلی منزل کوچک اغلب کار دشواری است. چرا که در این خانه‌ها فضای کافی برای تغییر دکوراسیون ا قرار دادن وسایل اضافی نخواهید داشت. همین موجب می‌شود در بسیاری از مواقع برای دکوراسیون داخلی منازل کوچک به مشکل بخورید. در چنین مواقعی، استفاده از هر سانتی‌متر فضای خانه اهمیت پیدا می‌کند. شما باید بتوانید از یک خانه کوچک نهایت استفاده را ببرید.

  1. 6.آینه، فضای خانه را بزرگ جلوه می‌دهد

انعکاسی که آینه ایجاد می‌کند موجب می‌شود خانه شما بزرگتر به نظر برسد. علاوه بر این، آینه تاثیر بسیاری در نورپردازی منزل نیز دارد. بنابراین برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک تا می‌توانید از آینه استفاده کنید. مثلا یک آینه بزرگ در راهروی ورودی به دیوار بزنید. یا از آینه‌های کوچک طرح‌دار به عنوان دکوری استفاده کنید یا یک دیوار را با آینه تراش تزیین کنید.

استفاده از آینه تراش برای دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی یکی از راهکارهای بزرگ جلوه دادن خانه است.
  1. 7.نهایت استفاده را از فضای داخل کمدتان ببرید

اغلب اوقات کفش‌ها فضای زیادی از شما می‌گیرند. به خصوص اگر در ورودی خانه، فضای کافی برای یک جاکفشی مناسب و بزرگ نداشته باشید. اما شما همچنان می‌توانید از فضای داخل کمد اتاق خوابتان نهایت استفاده را ببرید. طبقه پایین کمد را به قفسه‌هایی برای قرار دادن کفش‌ها تبدیل کنید و یا روی در کمد جایی برای آویختن لباس، کیف یا سایر لوازمتان در نظر بگیرید. شما می‌توانید بدون اینکه فضای داخل کمدتان شلوغ شده و نظم خود را از دست بدهد، استفاده بیشتری از آن ببرید.

استفاده بهینه از فضای کمد دیواری کوچک | طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

8.از وسایل رنگی استفاده کنید

از اینکه بخواهید در دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی از وسایل رنگی و طرح‌های متنوع استفاده کنید، نترسید. کوسن‌های رنگی روی مبل بگذارید یا روتختی اتاق خوابتان را با طرحی رنگارنگ انتخاب کنید. رنگ‌های شاد و جذاب می‌توانند یک خانه کوچک و گرفته را شاداب و سرزنده کنند. یک ایده عجیب اما خلاقانه این است که سقف اتاق را رنگی متفاوت از دیوارها بزنید. فراموش نکنید که هر چه رنگ‌های به کار رفته در دکوراسیون یک خانه کوچک روشن‌تر باشد، فضا بزرگتر جلوه می‌کند، البته به شرط آنکه هارمونی رنگ ها نیز رعایت شود.

نحوه چیدمان خانه های کوچک | ترکیب رنگ در دکوراسیون خانه کوچک | هارمونی رنگ ها

9.تقارن را در دکوراسیون داخلی منزل کوچک رعایت کنید

تغییر دکوراسیون و نحوه چیدمان خانه های کوچک یک بازی سرگرم کننده است؛ البته اگر به آن علاقه داشته باشید. یکی از بازی‌های شما در راستای دکوراسیون منزل کوچکتان، می‌تواند قرینه‌سازی باشد. برای این کار، کافیست وسایل هم‌شکل را روبه‌روی هم قرار دهید. به عنوان مثال، در یک اتاق پذیرایی که دو مبل بزرگ وجود دارد، هر دو مبل را روبه‌روی هم قرار دهید. این قرینه شدن، انعکاس هماهنگی در فضا پخش می‌کند که موجب بزرگ‌تر به نظر رسیدن خانه می‌شود. علاوه بر این، تقارن نظمی در اتاق ایجاد می‌کند که تماشای آن ذهن را آرام خواهد کرد.

تقارن در دکوراسیون داخلی منزل کوچک | چیدمان خانه کوچک عروس

10.وسایل مورد علاقه‌تان را در سایزهای کوچک تهیه کنید

اگر به دکوراسیون خانه علاقه داشته باشید حتما هر زمان به بازار می‌روید، دوست دارید وسایل گوناگونی برای تغییر دکوراسیون منزل خود تهیه کنید. اما متاسفانه فضای خانه شما جا برای تمامی وسایلی که در بازار می‌بینید، نخواهد داشت. بنابراین بهتر است شما وسایلی را که انتخاب می‌کنید، در سایز کوچک‌تری تهیه کنید. به عنوان مثال، میز کوچک کنار مبل می‌تواند فقط جا برای قرار گرفتن یک یا دو فنجان داشته باشد. در هر حال خانه شما فضا برای قرار گرفتن یک میز عسلی بزرگ نخواهد داشت. بنابراین باید نسبت به فضایی که دارید وسایل کوچک‌تری در نظر بگیرید.

از وسایل و اکسسوری منزل شیک اما با سایز کوچک در چیدمان خانه های کم جا استفاده کنید.

فهرست مطالب