ردکردن این

راهکار دکوراسیون داخلی منزل کوچک 1

فهرست مطالب

دکور کردن خانه‌های کوچک اغلب کار دشواری است. چرا که در این خانه‌ها فضای کافی برای تغییردکوراسیون  یا قرار دادن وسایل اضافی نخواهید داشت. همین موجب می‌شود در بسیاری از مواقع برای دکوراسیون داخلی منازل ک.چک  به مشکل بخورید. در چنین مواقعی، استفاده از هر سانتی‌متر فضای خانه اهمیت پیدا می‌کند. شما باید بتوانید از یک خانه کوچک نهایت استفاده را ببرید. راهکارهایی وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانید دکوراسیون داخلی منزل کوچک را به راحتی انجام دهید.

  1. 1.همیشه فضای خانه را مرتب نگه دارید

علاوه بر اینکه مرتب بودن خانه یکی ازاصول فنگشویی دکوراسون داخلی است، این کار کمک خواهد کرد فضای بیشتری برای مانور دادن داشته باشید. به خصوص در خانه‌های کوچک، هر چه اتاق‌ها مرتب‌تر و خلوت‌تر باشند فضای خانه شما بزرگتر به نظر خواهد رسید.

دکوراسیون خانه کوچک | دکوراسیون خانه های 50 متری

2.از دیوارها برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک کمک بگیرید

بسیاری از افراد فقط از فضای کف خانه برای چیدمان و دکور کردن استفاده می‌کنند، این در حالی است که دیوارها نیز فضای کافی برای وسایلی همچون قفسه کتاب یا قفسه لوازم خانگی دارند. حتی در اتاق‌هایی که در کنار دیوار نیز مبلمان چیده شده است، از طاقچه‌های چوبی برای قرار گرفتن وسایل تزیینی استفاده می‌کنند. دیوارها در دکوراسیون داخلی منزل کوچک نقش بسیار پر اهمیت و مهمی دارند که در ادامه باز هم به آن پرداخته خواهد شد.

پس اگر تا الان از دیوارها غافل شده‌اید، همین حالا به دنبال یک طرح جذاب برای ایجاد قفسه دیواری باشید. مهم نیست حتما از قفسه‌های گران قیمت استفاده کنید بلکه با کمی خلاقیت خودتان هم می‌توانید قفسه دیواری بسازید و دکور خانه‌تان را نو و تازه کنید.

دکوراسیون خانه های کوچک | قفسه‌های دیواری برای چیدمان وسایل دکوری و کتاب‌ها | دکوراسیون خانه های ایرانی کوچک

3.از فضای زیر پله‌ غافل نشوید

اگر خانه شما پله به طبقه دیگری دارد، حتما از فضای زیر پله استفاده کنید. حالا شاید بپرسید چطور می‌توان از فضای زیر پله استفاده کرد و چه کاربردی دارد؟ ما به شما می‌گوییم که خیلی ساده است. به طور مثال می‌توانید در این فضا کشو یا کمدی برای قرار گرفتن کفش‌ها بسازید. کمدو قفسه‌های پنهان زیر پلکان خانه یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک دوبلکس است. علاوه بر این، می‌توانید با یک چیدمان ساده چند قفسه کتاب ایجاد کنید و زیر پله را تبدیل به یک مکان آرام و دنج برای کتاب‌خوانی کنید، حتی در برخی موارد که فضای کافی برای چیدمان در زیر پله وجود دارد می‌توانید یک میز کوچک برای دورهمی‌های دوستانه در آنجا قرار دهید. به نظر جذاب است، مگر نه؟

راهکارهای دکوراسیون داخلی منزل کوچک | استفاده از فضای زیرپله

4.پرده اتاق‌ها را هر چه می‌توانید بالاتر نصب کنید

یک راز کوچک اما بسیار کاربردی میان بسیاری از طراحان برای دکوراسیون خانه های کوچک است که می‌خواهیم با شما در میان بگذاریم و آن راز این است که هرچه پرده را به سقف نزدیک‌تر بزنید، سقف خانه بلندتر به نظر می‌رسد. این نکته مهم را هنگام خرید پرده اتاق پذیرایی و یا نصب پرده  در نظر بگیرید. چرا که بزرگتر نشان دادن اتاق پذیرایی که جای پرترددی نسبت به سایر نقاط خانه است، بسیار پر اهمیت خواهد بود.

دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی | نصب پرده در خانه های کوچک | خرید پرده اتاق پذیرایی

5.روی وسایل هوشمند هزینه کنید

منظور از وسایل هوشمند وسایلی نظیر مبل یا تخت خواب است که فضایی پنهان برای وسایل شما خواهند داشت. یک تختخواب که زیر آن کشو یا کمدی پنهان و کوچک دارد می‌تواند نیاز به تهیه یک کمد دیواری  در یک اتاق خواب کوچک را از بین ببرد. یا یک مبلمان که دسته آن کشویی است و شما می‌توانید برخی وسایل نظیر پیش دستی یا قاشق‌ها را در آن قرار دهید، در دکوراسیون داخلی منزل کوچک بسیار هوشمندانه خواهد بود.

دکوراسیون یک خانه کوچک | دکوراسیون داخلی منزل کوچک | تختخواب در دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک

فهرست مطالب